Çocuk ve Ergen Psikiyatristi/Psikoterapist

Uzm. Dr. Büşra Duran

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra mesleki hayatıma KTÜ Tıp Fakültesinde Çocuk ve Ergen Psikiyatri Anabilim Dalında asistan doktor olarak başladım.

İhtisasımı tamamladıktan sonra çocuk ve ergen psikiyatristi olarak Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesine atandım.

4 yıl boyunca bu klinikte poliklinik, yataklı klinik, adli psikiyatri hizmetlerinde uzman doktor olarak çalıştım.

Hasta hizmetlerinin yanı sıra interaktif çalışma ortamı ve eğitim faaliyetlerinde de yer aldım. Bu süreç mesleki donanım ve tecrübemi artırmamı aynı zamanda daha iyi hizmet kalitesinin gerekliliklerini de öğrenmemi sağladı.

Hastalarıma daha iyi hizmet sunabilmek için Eylül 2021 tarihinde kendi muayenehanemi açtım.

Halen İstanbul Bakırköy’deki ofisimde çalışıyorum.

Mesleki serüvenimde en çok dikkat ettiğim şey tıp bilimini bütüncül yaklaşımın temel taşlarından birisi olarak kullanmaktır. Hastalık yoktur hasta vardır düsturunun sık deneyimlendiği alanlardan birisidir psikiyatri. Bu yüzden özellikle çocuk ve gençlerde biricikliğin tedavi sürecine yansıdığı bir anlayışı çözüme giden yolda oldukça kıymetli bulmaktayım.  Bu süreçte hastanın özelliklerine göre psikoeğitim, aile eğitimleri, ilaç tedavileri, psikososyal müdahaleler ve psikoterapiler kullandığım tedavi yöntemlerini oluşturmaktadır.

Bilişsel davranışçı terapi, kabul kararlılık terapisi (ACT), mindfullness temelli terapi, EMDR eğitimleri almış olmakla birlikte klinik yaklaşımımda sıklıkla bilişsel davranışçı terapiyi kullanmaktayım.

Hastalarımın takip ve tedavi sürecinde zaman zaman destek aldıkları özel öğretmen, sınıf öğretmeni, özel eğitim uzmanı, psikolog, rehberlik ve danışmanlık öğretmeni gibi profesyonellerle iletişim kurmakta çok yönlü takibin bir parçası olmaya önem vermekteyim.

Tedavi ve değişimin süreç ve emek istediği bu yolculukta çocuklarınıza ve size doktorunuz ve terapistiniz olarak destek olmaktayım. Evli ve üç erkek evlat annesiyim.

Büşra Duran - DoktorTakvimi.com

Neden Biz?

Biz sizlerin hayatını önemsiyoruz. Bunun için sürekli çalışıyoruz ve kendimizi sürekli yeniliyoruz.

  • Kişiye Özel TedaviUyguladığımız tedavi yöntemleri koymuş olduğumuz tanıya özeldir.
  • Konforlu OrtamSon derece konforlu, hijyenik, kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz bir ortamda sizleri ağırlıyoruz.
  • Bakış AçısıNe olursa olsun, ne gerekiyorsa amacımız sizi mutlu etmek. Bunun için farklı açılardan bakabilmek bazen daha doğru sonuçlar için yardımcı olur.
  • Kaliteli HizmetKalite bir bütündür. Bir sonuca götüren yolda yapılması gereken her şeyin olabildiğince doğru yer ve zamanda tam yapılmasıyla olur.

Zaman Kaybetmeden Hemen İletişime Geçin.

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi ile ilgili tüm konularda bize ulaşabilirsiniz.